products

SOMON DNA | Doğanın derin DNA mucizesi

PATENTLİ VE ÖZGÜN, İNOVATİF PDRN TEKNOLOJİSİ

Yanaklarınız boşalıyor, ince kırışıklıklarınız artıyor. Cildiniz sarkmaya ve eskisi gibi parlamamaya başlıyor. Göz altınızda çökmeler ve kararmalar farkediyorsunuz. Eskisinden daha yorgun ve yaşlı göründüğünüzü düşünüyorsunuz. Saçlarınız dökülüyor, kaşlarınız seyrekleşti ve kafa derinizde açıklıklar oluşuyor. Gözünüze batan akne izlerinizden kurtulmak istiyorsunuz.

Artık endişelenmenize gerek yok. İnsan cildine en yakın dna’nın elde edildiği somon balıkları, cilt hücrelerinizi onarıp tekrar yapılandırarak size sağlıklı cildinizi geri veriyor.

Mastelli Biopharmaceutical tarafından patentlendirilen bu teknoloji, tamamen doğal kaynaklardan elde edilmektedir.

Tüm Mastelli ürünleri PDRN teknolojisi ile orjinal ekstraksiyon metodu ile üretilmekte olup, en yüksek puririfikasyon(saflık) seviyesindedir. Alerjik reaksiyon riski en minimum seviyededir.

ÜRÜNLERİMİZ

pn: fibroblast gelişiminde artiş, kolajen artiş, fibronektin artiş, doku oksijenlenmesi artiş, serbest radikallerden korunma.

ETKİ MEKANİZMASI

Polinükleotidler, doğal DNA parçalarıdırlar. Doğrudan fibroblast hücrelerinin uyarılmasıyla - pürinerjik reseptör aktivasyonuyla fizyolojik hücre yenilenmesini başlatabilmektedirler.


Bu da, fibroblast yenilenmesinde artış ve hyaluronik asit dahil kolajen ve ekstraselüler matriks proteini (ECM) artışı ile sonuçlanır.

PATENTLİ VE ÖZGÜN,
İNOVATİF PDRN TEKNOLOJİSİ

  • PN (Polinükleotidler), düşük moleküler ağırlıklı DNA parçasıdır.
  • Bir deoksiribonükleotid, bir DNA’nın monomeridir (veya tek ünitesidir).
  • Her deoksiribonükleotid, üç bölümden oluşur: bir azotlu baz, bir şeker deoksriboz ve bir veya daha fazla fosfat grubu.
  • Tüm Mastelli ürünleri PDRN teknolojisi ile orjinal ekstraksiyon metodu ile üretilmekte olup, en yüksek puririfikasyon seviyesindedir.
  • Mastelli Biopharmaceutical tarafından patentlendirilen bu teknoloji, tamamen doğal kaynaklardan elde edilmektedir.

TARİHÇE

Mastelli 1952 yılında İtalya’nın Sanremo şehrinde kurulmuştur. 1952 yılından beri farmasötik alanda yaptığı ar-ge çalışmaları ile insan sağlığını ve yaşam kalitesini arttıracak inovatif teknolojileri piyasaya sunmuştur ve bu çalışmalara devam etmektedir. İnsan sağlığı için, entegre tedavi çözümleri ve doğrudan doktorlara sağladığı destekle hastalarının bakım ve sağlık ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı ilke edinmiştir.

Mastelli temel olarak üç büyük alanda çalışır: ilaçlar, tıbbi cihazlar ve dermokozmetik. Dermokozmetik içerisinde altmış yılı aşkın süredir dermatoloji, yara bakımı ve estetik tıp alanında hizmet vermektedir. Mastelli’nin dermokozmetik ürünleri, eczacılar tarafından önerilen veya hekimler tarafından reçete edilen ve farmakolojik tedavi için destek sağlayan ürünlerdir.

Mastelli tüm bu alanlarda, polinükleotid teknolojisi üzerine odaklanmıştır. Patentli inovatİf ürünleri ilaç, tıbbi cihaz ve kozmetik ürünleri ihtiyaca yönelik olarak uygulanmak üzere piyasaya sunmaktadır.

Mastelli Biopharmaceutical‘de ürün ve müşteri güvenliği birincil amaçtır. Üretim, kalite kontrol, kalite güvencesi ve düzenleyici ekipler, bu hedefe ulaşmak ve tüm dünya da istikrarlı, yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmak için birlikte çalışırlar.

En son GMP (İyi Üretim Uygulamaları), GLP (İyi Laboratuar Uygulamaları) ve ISO (Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu) kriterlerine uyan mevcut üretim tesisi, son teknoloji sistem ve makineler ile donatılmıştır. Tüm bu izinlerini korumak için İtalyan Sağlık Bakanlığı (AIFA) ve Istituto Superiore di Sanità (ISS) tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Enjektabl tüm ürünler CLASS III MEDICAL DEVICE ruhsatı ve tüm klinik çalışmaları ile Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve 2014 yılı sonunda Türkiye pazarına sunulmuştur. Enjekte edilebilir ruhsatı ile tüm etkinlik ve güvenilirlik testleri ve çalışmaları güvenle kullanıma izin vermektedir.

ULUSLARARASI GÜVENLİK STANDARTLARINA UYGUNLUK

rina rina

Tüm mastelli ürünleri, San Remo/İtalya’daki Mastelli Biopharmaceutical tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. Mastelli Biopharmaceutical‘de ürün ve müşteri güvenliği birincil amaçtır. Üretim, kalite kontrol, kalite güvencesi ve düzenleyici ekipler, bu hedefe ulaşmak ve tüm dünya da istikrarlı, yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmak için birlikte çalışırlar.
En son GMP (İyi Üretim Uygulamaları), GLP (İyi Laboratuar Uygulamaları) ve ISO (Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu) kriterlerine uyan mevcut üretim tesisi, son teknoloji sistem ve makineler ile donatılmıştır. Tüm bu izinlerini korumak için İtalyan Sağlık Bakanlığı (AIFA) ve Istituto Superiore Di Sanità (ISS) tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.
Enjektabl tüm ürünler CLASS III Medical Device ruhsatı ve tüm klinik çalışmaları ile Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve 2014 yılı sonunda Türkiye pazarına sunulmuştur. Enjekte edilebilir ruhsatı ile tüm etkinlik ve güvenilirlik testleri yapılmıştır. Intra-dermal kulllanım ruhsatına sahiptir.

BÜLTENİMİZE KATILIN

Yenilikler, kampanyalar, haberler, etkinlikler ve blog içeriklerinden anında haberdar olabilmek için e-bültenimize hemen kayıt olun.

E-Bülten
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.
top